W prezbiterium znajduje się figura św. Antobiego przedstawiona poniżej

Umieszczono przy niej napis

Zum bleibeden Gedachtnises an die wider Auffindung des Allerheiligsten Sakramentes welches d.15.Dec 1872.aus der hiesigen Pfarrkirche geraubt und am Feste MariaVerkundigung 1873 wieder gefunden wurde wir als Erfullung ihres Gelobnitses errichteten dankbar dieses Standbild Franz Graf zu Stolberg-Wernigerode ud seine Gemahlin Chlotilde geborene Grafin Robiano.

Co w języku polskim znaczy:

Na wieczną pamiątkę odnalezienia Najświętszego Sakramentu, który został w dniu 15 grudnia 1872 roku z tutejszego Kościoła Parafialnego skradziony i w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w 1873 roku odnaleziony, my dla spełnienia ślubu wystawiliśmy wdzięcznie tę figurę. Franciszek hrabia Stolberg-Wernigerode i jego małżonka Chlotilde rodowita hrabina Robiano.